Що з розмінуванням на Харківщині

Знешкоджено ще майже 800 вибухонебезпечних предметів

На Харківщині за тиждень сапери ДСНС знищили 763 боєприпаси. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію з соцмереж Харківської ОВА.

На території Харківської області працюють 34 піротехнічні розрахунки ДСНС, 171 сапер та 74 одиниці техніки. Про це під час брифінгу в Офіційному Медіацентрі повідомив речник ГУ ДСНС України у Харківській області Євген Василенко.

"Сапери зведеного загону ДСНС продовжують розміновувати деокуповану територію Харківської області. За тиждень було здійснено 271 виїзд та знешкоджено 763 боєприпаси", – повідомив Євген Василенко.

За його даними, сапери обстежують лінії електропередач, приватні домоволодіння, об’єкти критичної інфраструктури. З початку деокупації територій Харківщини було розміновано 3 944 га території, обстежено 2 788 км ЛЕП, виявлено та знешкоджено понад 81 тис. вибухонебезпечних предметів.

25 жовтня на території області сталося 2 підриви на ВНП, в результаті чого загинула цивільна особа. Трагічна подія сталася в полі неподалік села Яремівка Ізюмського району. 57-річний чоловік підірвався на протипіхотній міні "Пелюстка" та загинув на місці. Також цього дня у полі біля села Явірське Ізюмського району під час проведення польових робіт на вибухонебезпечному пристрої підірвався трактор Т-150. Транспортний засіб був модернізований і працював через дистанційне керування, тому обійшлося без жертв і постраждалих.  

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли про передачу техніки для розмінування харківським саперамПіротехнікам Харківщини передали машину для підготовки ґрунту до розмінування звільнених територій регіону. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію видання "Суспільне. Новини". Машина обійшлася у 5,6 мільйонів гривень. Її розробили у Харкові та випробовували в Ізюмському районі. За словами інженера Сергія Булави, керувати машиною можна дистанційно. "Пульт, який зв'язується із системою керування, в самій машині. Працює від 300 метрів на безпечній відстані, щоб не уразило оператора. Машина обладнана чотирма камерами — позаду і спереду. Камера може записувати в режимі онлайн. Можна потім передивитися всю роботу. Можна додавати більше швидкості, можна менше", — говорить Булава. 300 підривів протипіхотних мін витримала машина під час випробувань, розказав директор обласного департаменту цивільного захисту Іван Сокол. "Сам прототип проходив випробування чотири місяці, тобто, це фактично машина, яка випробувана не просто в лабораторних, а в бойових умовах. Вона на собі підірвала, відчула підриви більше, ніж 300 протипіхотних мін. При чому, різного зразку", — говорить Сокол.




Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися